Odstąpienie od umowy zawartej na odległość

Odstąpienie od umowy zawartej na odległość

Umowa zawarta na odległość to umowa zawarta pomiędzy konsumentem a przedsiębiorcą, za pomocą telefonu lub sieci internetowej (np. zakupy w e-sklepie, rejestracja w portalu internetowym).

Pełnowartościowy towar zakupiony przez internet możesz zwrócić bez podania przyczyny. To samo możesz zrobić z towarem, który kupiłeś poza lokalem przedsiębiorcy, np. na pokazie podczas wycieczki.


W ciągu 14 dni kalendarzowych od momentu otrzymania zakupionego towaru musisz złożyć oświadczenie
o odstąpieniu od umowy.

 

W ciągu kolejnych 14 dni liczonych od złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy musisz odesłać sprzedawcy zakupiony towar.

 

Sprzedawca w ciągu 14 dni od otrzymania Twojego oświadczenia o odstąpieniu od umowy, musi zwrócić Ci wszystkie płatności dokonane przez Ciebie z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z innego, wybranego przez Ciebie sposobu dostawy niż najtańszy, zwykły sposób dostawy dostępny w sklepie.

 

Jeżeli nie poinformowano Cię o możliwości odstąpienia od umowy możesz z niej zrezygnować w ciągu 12 miesięcy od otrzymania Twojego świadczenia.


Sprzedawca może wstrzymać się ze zwrotem pieniędzy otrzymanych od Ciebie do chwili otrzymania produktu z powrotem lub dostarczenia przez Ciebie dowodu jego odesłania.

Sprzedawca dokonuje zwrotu kosztów przy użyciu takiego samego sposobu płatności, jakiego użył konsument, chyba że konsument wyraźnie zgodził się na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami.

Konsument ponosi bezpośrednie koszty odesłania produktu do Sprzedawcy, chyba że sprzedawca zgodził się je ponieść lub nie poinformował konsumenta o konieczności poniesienia tych kosztów.

 

 

 

UWAGA!

Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje Tobie w odniesieniu do niektórych umów.

 

Ponosisz odpowiedzialność za zmniejszenie wartości produktu jeżeli będzie on używany bardziej niż jest to konieczne do jego sprawdzenia, chyba że sprzedawca nie poinformował Cię o możliwości odstąpienia od umowy.

W ciągu 14 dni możesz odstąpić na przykład od zawartej przez telefon umowy telekomunikacyjnej, telewizji kablowej, telewizji cyfrowej, dostarczenie internetu.